#шануватирізноманіття

       Шанувати різноманіття - це спілкуватися з різними людьми, дізнаватися нові речі, сміятися, радіти життю і збирати друзів. Саме так у дружній атмосфері ми провели вихідні  13-14 травня 2017 року в колі партнерів та друзів в рамках Кампанії проти дискримінації та Боротьби за права / Fight For Right під девізом #шануватирізноманіття.  

       Наша активістка Наталя Букіна організувала та провела творчі майстер-класи для дітей та їх батьків, створюючи власноруч прикраси та букети з квітів, картини з різнокольорової солі та піску.

       Вільна школа підготувала для всіх охочих  міні-уроки жестової мови, тому гості міста, які завітали в ці дні  до Києва з різних міст України та світу і потрапили на наш захід, змогли вивчити декілька основних слів для спілкування з нечуючими людьми, а також скласти з абетки своє ім’я. Адміністратор школи Ангеліна Дудняк  розповіла про курси жестової мови та відповіла на запитання потенційних учнів школи. На захід завітали випускники наших курсів жестової мови, тому була можливість перевірити їхні знання та вільно поспілкуватися жестовою.

       Дякуємо нашим партнерам з ГО «Центр соціальної дії» за співпрацю і можливість робити корисні справи разом!

Як це було – дивіться фото.

photo_link

shanuvaty_riznomanittya_02 shanuvaty_riznomanittya_03 shanuvaty_riznomanittya_01

Масниця (Колодій) у «Мамаєвій Слободі»

На початку весни за давніми традиціями слов`ян-русів, що жили по обох берегах Дніпра,    святкували українську Масницю (Колодій). Тиждень, коли в українських землях їли страви з сиром та маслом (Масниця) називався ще «Бабським», або ж «Жіночим», адже жінки з часів матріархату на наших землях були головними не тільки в хаті, а ще й воїнами та жрицями…

Цієї суботи, 12 березня 2016 року, нас запросили  відсвяткувати Масницю (Колодія) у «Мамаєвій Слободі». З великим задоволенням ми разом з нашими благодійниками Центром народознавства «Козак Мамай» та Компанією «Gunsel» організували екскурсійну поїздку для діток з Боярської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату  І-ІІ ступенів для слабозорих дітей.

На великій території «Мамаєвої слободи», де відроджені самобутні народні традиції, звичаї та обряди, діти побачили багато цікавого – вітряк, садиби козаків та управу, шинок  та майстерні, козацьку триверху дерев’яну церкву в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею. І яке ж свято без танців? На базарному майдані вже чекали музики та веселі дівчата з парубками, що співали та танцювали. Дітей запросили станцювати забутий танок «Гречаники», а потім пограти в народні забави – перетягування канату, ходіння на ходулях, стрибання через канат по колу, гра в Панаса…

Діти мали змогу почастувати різними смаколиками волів та овець, гусаків та курей, які паслися на пагорбах. А ще всі із задоволенням гойдалися на величезній гойдалці, яка могла вмістити до 20 дітей!

Час пролетів швидко… Трохи втомлені, але щасливі та задоволені  дітлахи поверталися в інтернат на комфортабельному величезному, як корабель, автобусі на чолі з його капітаном – водієм в білосніжній сорочці. Автобус  для екскурсії безкоштовно надала Компанія «Gunsel».

Від імені дітей та керівництва інтернату, від імені нашої Організації щиро дякуємо компаніям -благодійникам , які в такий скрутний час знаходять можливості надавати допомогу, організовуючи безкоштовні  екскурсії для дітей-інвалідів та сиріт.  Дякуємо особисто пану Костянтину Олійнику, директору Центру народознавства «Козак Мамай», та пану Селамі  Гюнеру, директору Компанії «Gunsel» за подароване дітям свято!

photo_link

mamaeva-sloboda_2 mamaeva-sloboda_1

Кохання між двох світів

14 лютого, у День Закоханих, у кафе-кондитерській “Волконський” відбулося нагородження переможців конкурсу “Кохання між двох світів”.

Це перший конкурс для закоханих, участь у якому могли приймати тільки ті пари, де один з партнерів - слабочуючий або глухий.
Організатори конкурсу, Центр громадянських ініціатив “Ми - разом”, розказали, як виникла ідея проведення конкурсу:

 “На одній із зустрічей організації я звернула увагу на те, як спілкується між собою пара наших знайомих. Дівчина глуха, хлопець чуючий і не знає мови жестів, але вони спокійно спілкувались, чудово розуміючи один одного. Між ними була абсолютна гармонія і взаєморозуміння. І мені стало цікаво, як знаходять між собою спільну мову подібні пари. Як вони познайомились, яка в них історія. Наближався День Закоханих, тож думка приурочити конкурс до цього свята виникла сама собою,” - ділиться Олена Полозок, засновниця організації.

Умови конкурсу були прості: написати свою love story і опублікувати її на сторінці конкурсу у Facebook. Протягом трьох тижнів усі бажаючі мали змогу проголосувати за обрану історію за допомогою лайків. За оголошеними умовами конкурсу, переможців визначали за найбільшою кількістю голосів. Організатори зробили все, аби умови були максимально простими і підходили для всіх бажаючих - не було ані вікових, ані гендерних обмежень. Ближче до середини перебігу голосування дозволили надсилати відео-історії, хоча спершу мова йшла тільки про розповіді у форматі тексту.

“Було дуже сумно спостерігати за тим, як проходили дні, а конкурс не викликав очікуваного ажіотажу. Спільнота глухих в нашій країні дуже замкнена. Мало хто наважується публічно говорити про себе і своє особисте життя. Ми дуже сподівалися, що вже маємо досить високий ступінь довіри цих людей і вони будуть поводити себе трохи розкутіше. Очікували відгуку від них, а його все не було. Дуже важко достукатися до замкненої спільноти, це потребує часу і витримки. Однак, попри ці неприємності, ми провели конкурс серед тих пар, що наважилися розказати про себе. Це неабияке досягнення,” - розказала Ліна Квітка, куратор проекту.

За перемогу змагалися дві пари з чудовими та неординарними історіями знайомства.
Леоніла та Антон, обоє слабочуючі, познайомились на тренуванні, куди прийшли підтримати кожен своїх друзів. Спочатку це була просто дружба, яка згодом переросла у справжні почуття. Вони разом вже чотири роки і вважають, що секретом їхніх стосунків є саме дружба.
Юля та Саша зустрілися, як би дивно це не звучало, завдяки воєнним діям на території Сходу України. Через них Саша був змушений переїхати до Києва зі своєю собакою Мальтою. Юля відгукнулася на його пост у Facebook - хлопець шукав житло. Юля має нормальний слух, Саша слабочуючий. Вони виглядають абсолютно щасливими.

За результатами голосування перемогли саме Юля та Саша. Їх історія отримала найбільше читацьких симпатій. Нагородою для переможців стали подарункові сертифікати від кафе-кондитерської “Волконський” та солодощі від “Добра Цукерня”, що  презентувала солодкі подарунки для всіх учасників.

“Ми хочемо і надалі організовувати подібні конкурси і сподіваємось заохотити до участі у них якомога більше слабочуючих людей. Їх історії щирі і справжні. Вони заслуговують бути почутими,” - підкреслила Олена Полозок.

Love_between_two_worlds

Новорічна екскурсія на Фабрику ялинкових прикрас

14 грудня 2015 року наші дітки побували в Країні , де народжується Новорічна казка - на Клавдієвській фабриці ялинкових прикрас, що під Києвом. Екскурсія була цікавою та пізнавальною, адже багато дітей ніколи не бачили як створюється ялинкова іграшка . Це ж просто чари , коли можна подути в скляну трубочку , а звідти виникає формочка іграшки, потрібно просто трохи підправити і ось вона - готова до розфарбовування ! Деякі діти навіть зробили свої іменні іграшки , написавши на них свої імена та прізвища .

А ще всім сподобався музей ялинкових іграшок з усього світу, де діти побачили старовинні і сучасні дорогі іграшки. Хоч на вулиці і була дощова погода, але відчуття Новорічного свята зберігалося до самого дому! І нічого, що їх було аж 42 малечі, водій Володимир Іванович терпляче всіх вислуховував, ввічливо відповідав на запитання і дуже дбайливо нас віз на екскурсію і назад. Від імені нашої Організації висловлюємо подяку за проведення благодійної екскурсії  Адміністрацію Фабрики ялинкових прикрас і Комунальне підприємство "Київпастранс" за безкоштовне надання комфортабельного автобуса для дітей. Cпасибі всім, хто допомагав організувати цю поїздку - формував списки дітей , супроводжував їх у поїздці і хто поділився своїми фото ! Особлива подяка нашому Координатору по роботі з дітьми - Світлані Дубенко та Олені Полховський за допомогу в організації транспорту. До нових екскурсій, друзі !

Галерея

factory_adornments

Новорічні свята для дітей в Скай Парку

В рамках проведення Новорічних свят для дітей ми вже розпочали свої веселі та цікаві заходи! Так, 2 грудня 2015 року наших діточок-переселенців радісно зустрів Скай Парк (http://skypark.kiev.ua/). Дякуємо Адміністрації парку за можливість зробити будні цих дітей трішечки різнокольоровими та сповненими добра та любові! Дякуємо Світлані Дубенко за організацію заходу.  А ми нагадуємо, що якщо ви хочете зробити своїм дітям свято в будні - пишіть нам і ми допоможемо.

Галерея

NewYear_ holidays_at_Sky Park

Зйомки соціального ролика до Міжнародного дня інвалідів «Спілкуйся!»

Що можна подарувати людині з інвалідністю? Цукерки, щоденник, телефон, комп'ютер ... Так, гарні подарунки, але все це - не те. Людям потрібні люди - їх турбота, увага, розуміння і підтримка. А ще, щоб їх приймали такими, як вони є - з недоліками і перевагами, красивими і не дуже, з їх особливостями і дивацтвами. Чи можемо ми дозволити собі це зробити - вирішувати кожному з вас, але те, що є купа способів, як знайти спільну мову з особливою людиною - це факт! Ми знайшли свій спосіб спілкування з неуючими і слабочуючими людьми і хочемо поділитися ним з вами, друзі! Два дні, а саме  7-8-го листопада 2015 року, ми проводили зйомки нашого соціального ролика в рамках проекту «Спілкуйся!» . Ми дуже раді і щасливі, що процес пройшов легко і весело. Погода тішила в перший день: суха приємна осінь і тепла атмосфера любові і розуміння в затишному Національному Ботанічному саду. Другий день відзняли в гіпермаркеті «Ашан» в ТЦ «Ocean Plaza». Звичайні покупці жваво цікавилися нашою зйомкою і навіть погодилися взяти участь у масовці. Тема ролика розкриває проблему спілкування нечуючих людей в звичайному соціумі. Чому зйомка відбулася саме там? Побачите самі! Сюжет побудований на реальних подіях і головна героїня ролика - та сама дівчинка Софія, яка і надихнула відзняти дану історію. Прем'єра ролика відбулася 3-го грудня 2015 року, якраз до Міжнародного Дня Інвалідів. Ми впевнені, що побачене на екрані не залишить нікого байдужим, бо кожен член нашої команди вклав у цю роботу частинку своєї душі. Дякуємо всім, хто був причетним до цього проекту – акторам-волонтерам, партнерам, благодійникам і команді сценаристів-операторів-звукорежисерам і відео монтажерам. Ми це зробили, і сподіваємось, що це початок нашої  подальшої співпраці по реалізації наших ідей!

YouTube      Галерея

Shooting_social_video_13 Shooting_social_video_12 +38 (050) 800-06-40 +38 (096) 031-91-90

Благодійний фестиваль до Міжнародного дня глухих "Ми - Разом!"

Щороку в останню неділю вересня у світі шанують тих, хто має вади слуху та мовлення. Ці люди, як і всі інші, здобувають перемоги на міжнародних змаганнях, стають відомими, кращими, професіоналами своєї справи у різних сферах діяльності. А чи знайомі ви з ними? Ми організували Благодійний фестиваль «Ми – разом!», щоб об’єднати чуючих та нечуючих людей в Києві та Кривому Розі, щоб зробити  свято нових знайомств, спілкування і творчості без обмежень. Насичена  програма Фестивалю порадувала відвідувачів  уроками жестової мови,  театральними постановами,  hand- made ярмарком,  майстер-класами,  сімейними розвагами та  іграми для дітей, а також  музикою, танцями, співами та кіно.

Дуже багато теплих слів ми почули, багато посмішок і обіймів отримали! Радісно отримувати відгуки від глухих людей і усвідомлювати, що принесли масу задоволення малюкам та їхнім батькам, допомогли зустрітися друзям, навчили мові жестів всіх бажаючих і дали можливість показати свої таланти. А ще завдяки фестивалю в Києві ми зібрали на благодійність 881 грн. 75 коп., яка піде на допомогу хворим глухим дітям. Спонсори та партнери заохотили найактивніших учасників, а також подарували подарунки до школи - інтернату №18 м.Києва.

У м.Кривий Ріг найбільш активних учасників змагання спонсори та партнери відзначили сертифікатами, подарунками та призами. Зокрема, вручені 3 сертифіката на 1 місяць безкоштовного навчання в школі моделей, ще 7 - на місячну участь в HR-клубі. Хочеться подякувати в першу чергу самих винуватців свята - нечуючих та слабочуючих людей, які прийшли на фестиваль, активно брали участь у конкурсах, тренінгах, брали участь у театральних постановах, співали, танцювали і проводили майстер-класи для чуючих людей! Особлива подяка діткам із спеціалізованих шкіл-інтернатів обох міст, які підготували святкову програму виступів - це було до сліз зворушливо ...

Наша Громадська організація дякує всім, хто допоміг в організації свята – співорганізаторам, спонсорам, партнерам, друзям, які допомогли з наданням місця для проведення заходів, безкоштовними послугами, фінансами, матеріалами та особистим часом! Дякуємо активістів, волонтерів, аніматорів, хендмейдерів, тренерів, літераторів, фотографів, перекладачів, ведучих, музикантів та артистів! Дякуємо також співорганізаторів фестивалю - Українське товариство глухих (УТОГ) за надання перекладачів жестової мови. Свято вдалося на славу, незважаючи на дощ в Києві і спеку в Кривому Розі! До наступного Фестивалю, друзі!

Лінки

link_icon_blue 1kr.ua      link_icon_green0564.ua     link_icon_orangeorthodoxy.org.ua     link_icon_redi-deaf.com.ua 

YouTube     Галерея

deaf_day_10 deaf_day_9 deaf_day_8 deaf_day_7

Ярмарок у парку Перемоги

19 вересня 2015 року наш Партнер БФ "Дніпровська ініціатива" запросив нас на Святкування свого першого Дня народження  у парк Перемоги, що в Києві. Ми недовго роздумували і погодилися прийти на свято зі своєю програмою в подарунок! Наші глухі та слабочуючі майстрині принесли свої hand-made  іграшки, випічку «Доброї Цукерні» та провели майстер-класи по виготовленню віночків та браслетів. А ще у нас була галявинка з дресирування собак, де головною героїнею стала красуня-собака Мальта! ЇЇ господар і наш волонтер Олександр Булатов  демонстрував майстер-клас по вихованню собаки, а потім Мальта із задоволенням  фотографувалася з дітками.

Не пройшло свято і без уроків жестової мови, на які як завжди завітало багато дітей і їх батьків. Кожен бажав вивчити принаймні  хоча б три головних фрази: «Дякую!», «Як тебе звати?», «Все буде добре!».

Дякуємо Партнерів за запрошення і можливість прийняти участь у святі.

Галерея

event_on_Peremogi_square_4 event_on_Peremogi_square_5 event_on_Peremogi_square_6

Благодійний Етно – Ярмарок на Михайлівський площі

15-16 серпня 2015 року наша Організація була запрошена на Київський Благодійний Етно - Ярмарок, де учасники могли показати свої таланти і реалізувати свою продукцію, рекламувати свої товари та послуги , а також внести вклад в допомогу учасникам АТО . Наші учасники серйозно підготувалися до заходу ! Була випічка від Доброї Цукерні , яку своїми ручками спекли нечуючі люди , з креативною презентацією і можливістю продегустувати . Наші модельєри організували продаж власних нарядів, які розліталися як гарячі пиріжки ! Книги, вироби з дерева , обкладинки на паспорти , листівки і прапори - все привертало увагу відвідувачів. Наші майстер-класи з мехенді (розпис  тіла хною ) просто-таки утворили чергу з бажаючих розмалювати візерунками свої руки, ноги, шию ... А найвеселішими і затребуваними стали уроки по жестовій мови . Люди підходили і запитували - а коли ж почнеться урок? І ми починали, і одразу учасники застосовували нові жестові слова, спілкуючись з нами мовою нечуючих. Це було класно, коли людина раптом розуміє, що він абсолютно нічого не знає про життя і проблеми нечуючих людей, усвідомлює всю серйозність становища цих людей і готовий долучатися до наших заходів. В результаті продажу на Ярмарку наших виробів ми змогли зібрати суму коштів, яку направили на допомогу учасникам АТО, а також одностайно прийняли рішення допомогти нужденному у підтримці нечуючому хлопцю Михайлу Колчину. Ось такий результат одній тільки зустрічі, яка привела до такого результату ! Висновок один - разом ми можемо міняти життя своє і тих, хто цього потребує . Приєднуйтесь , у нас попереду великі плани ! І не забувайте - Ми разом !

Галерея

event_on_Mikhailovskaya_square_3 event_on_Mikhailovskaya_square_2 event_on_Mikhailovskaya_square_1